Haberler


Küçükba┼č Hayvan Sa─čl─▒─č─▒, Hastal─▒klar─▒ ve Beslenmesi Semineri


Birli─čimize ┼ču ana kadar 2905 koyun ve keçi yeti┼čtiricisi üyelik  kayd─▒ yapt─▒rm─▒┼čt─▒r.
      Bu üyelerden 2285 ki┼či 2017 y─▒l─▒ için anaç koyun keçi desteklemesinden yaralanmak için ba┼čvurmu┼č olup, 429.635 adet küçük ba┼č üzerinden koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak  için birli─čimize müracaat etmi┼čtir.
      Dam─▒zl─▒k Koyun Keçi Birli─čimiz, Bor Tar─▒m ve Hayvanc─▒l─▒k ┼×ube Müdürlü─čü ve Halk E─čitim Müdürlü─čü ile birlikte Sürü yöneticisi benim kursu aç─▒lm─▒┼čt─▒r.  Bu kursa 41 sürü yönetici üyeleriyle devam edilmektedir.
       Ayr─▒ca Uluk─▒┼čla ─░lçemizde yine Dam─▒zl─▒k Koyun Keçi Birli─čimiz, ─░lçe Tar─▒m Müdürlü─čü ve Halk E─čitim Müdürlü─čü ile ortakla┼ča 8 Ocak 2018 tarihinde 45 ki┼či ile Sürü yöneticisi benim kursu aç─▒lacakt─▒r.
       Dam─▒zl─▒k Koyun Keçi Birli─čimiz, Ni─čde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Tar─▒m ─░l Müdürlü─čüyle ortakla┼ča yürüttü─čümüz Halk Elinde Ülkesel Akkaraman Islah proje çal─▒┼čmas─▒ Merkez ─░lçede, Altunhisar ─░lçesinde, Bor ─░lçesinde, Çiftlik ─░lçesinde, Çamard─▒ ─░lçesinde devam etmektedir. Ayr─▒ca Uluk─▒┼čla ─░lçemizde ise K─▒l Keçisi Islah çal─▒┼čmalar─▒ devam etmekte olup, Bununla birlikte Bor ─░lçesi ve Uluk─▒┼čla ─░lçesi için Akkaraman Islah Projeleri ba┼čvurusu yap─▒lm─▒┼č olup Bakanl─▒ktan onay beklenmektedir.
      Bu y─▒l ─░limizde uygulanmakta olan 6 Proje için 176 çiftçiye tar─▒msal destekleme ve hayvan genetiklerini koruma projesinden 3.354.280.- TL ödenmi┼čtir. Bu destekleme Ni─čde ekonomisine büyük katk─▒ sa─člam─▒┼čt─▒r.

 


nigdekoyunkeci.org

Bug├╝n:13 

Tekil:2809 

Ayl─▒k:219  

Toplam Ziyaret:19124